Pogoda na Fuerteventurze

Kategoria wpisu: Fuerteventura

Jeżeli wybierasz się na wakacje na Fuerteventurze, z pewnością ciekawi Cię jaka jest tam pogoda i czy jest to aby na pewno dobry kierunek podróży. Jeżeli obawiasz się o pogodę na Fuerteventurze to już nie musisz.

Najtrudniejszy, czyli najbardziej deszczowy okres na Fuerteventurze trwa od listopada do marca, więc w tym okresie nie polecałbym Ci wybierania się na Fuerteventurę, nawet pomimo dużo bardziej atrakcyjnych cen. Poniżej znajdziesz średnią temperaturą oraz ilość opadów na Fuerteventurze

Temperatura powietrza Temperatura wody Opady
Pogoda w styczniu 18°C 19°C 14 mm
Pogoda w lutym 18°C 18°C 16 mm
Pogoda w marcu 18°C 18°C 12 mm
Pogoda w kwietniu 20°C 19°C 5 mm
Pogoda w maju 21°C 19°C 1 mm
Pogoda w czerwcu 23°C 21°C 0 mm
Pogoda w lipcu 24°C 21°C 0 mm
Pogoda w sierpniu 25°C 22°C 0 mm
Pogoda we wrześniu 25°C 22°C 2 mm
Pogoda w październiku 23°C 22°C 8 mm
Pogoda w listopadzie 21°C 21°C 13 mm
Pogoda w grudniu 19°C 20°C 26 mm

Więcej o poszczególnych porach roku na wyspie opowiem za chwilę, na początku jednak chciałbym Ci powiedzieć najważniejszą rzecz.

Klimat, panujący na Fuerteventurze jest nietypowy i rzadko spotkany. Z samego rana, niebo jest bardzo mocno zachmurzone – tak bardzo że właściwie go nie widać. Jednak, niech to Cię nie zwiedzie. W tym regionie geograficznym, promieniowanie UV jest dużo mocniejsze niż w Polsce i nawet tak gęste chmury, Cię przed nim nie uchronią.

Następnie w okolicach godziny 10-11 zaczyna się przejaśniać i po tym okresie następuje typowa „patelnia”, która trwa do godziny 15-16. Następnie niebo powoli zaczyna się chmurzyć, by doprowadzić do chłodnego wieczoru i nocy.

Z kolei wschody słońca są bardzo zimne, o tym jak zmienia się pogoda na Fuerteventurze najlepiej świadczy poniższe zdjęcie. To samo miejsce o wschodzie słońca oraz w południe.

Według mnie, takie zmiany temperatury są bardzo dobre, ponieważ dają chwilę “wytchnienia”. Osobiście na przykład bardzo lubię Kretę, którą regularnie odwiedzam, jednak tam w sezonie jest po prostu ciągle gorąco i nie ma chwili wytchnienia. Z kolei na Fuerteventurze, jest to bardzo fajnie podzielone, dzięki czemu wypoczynek jest naprawdę przyjemny.

Fuerteventura wiosna

Wiosna na Fuerteventurze jest jednym z najprzyjemniejszych okresów w ciągu całego roku. Średnia temperatura w tym okresie oscyluje w granicach 18-21°C, a opady deszczu z każdym kolejnym miesiącem są coraz mniejsze. Zresztą – jak sami możecie zobaczyć na wcześniejszej tabelce – występują one głównie w marcu, a w kwietniu oraz maju są już raczej bardzo sporadyczne. Jeżeli więc, chcesz spędzić słoneczne wakacje, ale uniknąć dotkliwych i męczących upałów, to właśnie maj będzie dla Ciebie idealnym wyborem!

Lato na Fuerteventurze

To czym się charakteryzuje lato na Fuerteventurze to ciągle świecące słońce. Czerwiec, lipiec, sierpień to najbardziej gorące miesiące na wyspie. Średnie temperatury w tym okresie wahają się od 23°C do 25°C, a średnia temperatura wody dochodzi aż do 22°C.

Jesień na Fuerteventurze

Można powiedzieć, że jesień na Fuerteventurze to przedłużenie lata. Temperatury w tym okresie, wciąż utrzymują się na bardzo wysokim poziomie. Dopiero od października na wyspie zaczyna się lekkie ochłodzenie.

Zima na Fuerteventurze

Zima na Fuerteventurze to bez wątpienia najbardziej deszczowy okres w całym roku. Najbardziej deszczowy jest grudzień, w którym opady osiągają wartość nawet 26 mm. Z kolei w styczniu i lutym są one już prawie o połowę mniejsze. Pomimo licznych opadów, to średnia temperatury nie schodzi poniżej 18°C. To wszystko sprawia, że nawet w zimowym okresie wyspa ta jest wspaniałym miejscem dla turystów. To właśnie z tego powodu, wiele osób przyjeżdża na Fuerteventurę na sylwestra!

To może Cię zainteresować!

Jak przygotować się do motocyklowej wyprawy do Czech?

Planowanie motocyklowej wyprawy do Czech wymaga szczegółowego przygotowania, aby podróż była bezpieczna, komfortowa i pełna niezapomnianych wrażeń. Portal smalltravel.pl,

Read More...

Czeskie atrakcje ukryte dla motocyklistów

Czeskie atrakcje ukryte dla motocyklistów to przewodnik, który zabierze Cię w podróż po nieodkrytych zakątkach Czech, idealnych dla miłośników

Read More...

Porady dla motocyklistów podróżujących do Czech

Podróżowanie motocyklem do Czech to niezapomniana przygoda, która oferuje mnóstwo atrakcji oraz wyjątkowych doświadczeń. Czechy, z ich malowniczymi krajobrazami,

Read More...

Masz coś do powiedzenia? Zrób to!:

Twój adres email nie będzie opublikowany

Mobile Sliding Menu