Plaża Risco del Paso – Fuerteventura

Kategoria wpisu: Fuerteventura

Jeżeli jesteś na Fuerteventurze, koniecznie musisz odwiedzić plaże Risco del Paso. Jest to ogromna, długa i szeroka plaża miesząca się zaraz przy miejscowości Jandia. Czym ta plaża wyróżnia się na innych pięknych plaż?

Po pierwsze jest naprawdę, naprawdę ogromna. W dodatku plaża Risco del Paso znajduje się w lekkiej zatoczce co tylko potęguje ten efekt. Co bardzo ciekawe, w zależności od tego czy akurat mamy przypływ lub odpływ plaża jest bardzo duża lub bardzo mała. Dlatego zdecydowanie warto odwiedzić Risco del Paso zarówno podczas przypływu jak i odpływu.

Z uwagi na fakt, że plaża jest regularnie zalewana to bez problemu znajdziesz na niej „mini laguny”, w których woda jest bardzo ciepła. Bardzo fajna atrakcja dla dzieci, które mogą pokąpać się w cieplejszej wodzi, a jednocześnie bez obawy o to, że porwie je fala.

Z uwagi na bardzo silny wiatr, wiejący praktycznie nieustannie na Risco del Paso, jest to raj na windsurferów oraz kitesurferów. Niestety jednak zacinający piasek skutecznie uniemożliwia leżenie na kocu, a w tym miejscu nie ma żadnych leżaków do wynajęcia. Piasek wieje dosłownie tak mocno, że jeżeli postawisz na piasku torbę, to w ciągu dwóch, trzech minut będzie cała zasypana piaskiem.

Plaża Risco del Paso jak dojechać

W przeciwieństwie do innych plaż na Fuerteventurze, Risco del Paso jest troszkę bardziej trudno dostępne. Trzeba tutaj dojechać własnym środkiem transportu, pokonać jakieś 300 metrów szutrową drogą, a na miejscu nie ma ani leżaków, ani baru, ani toalet przez co na tej plaży jest dość pusto. Dzięki temu, jest to wspaniałe miejsce, aby móc w pełni nacieszyć się dziką przyrodą.

Pamiętaj jednak, że mocno wiejący wiatr sprawia, że nie odczuwasz tak wysokiej temperatury i promieni słonecznych, dlatego przebywając na Risco del Paso koniecznie miej na głowie jakieś nakrycie – uważaj tylko, aby silny wiatr go nie zdmuchnął – a ciało najlepiej mieć posmarowane mocnym filtrem. Osobiście uważam, że jeżeli nie macie dzieci to na Risco del Paso możecie spędzić maksymalnie dwie lub trzy godziny. Tyle w zupełności wystarczy, by przejść plaże i chwilę pokąpać się w morzu.

To może Cię zainteresować!

Jak przygotować się do motocyklowej wyprawy do Czech?

Planowanie motocyklowej wyprawy do Czech wymaga szczegółowego przygotowania, aby podróż była bezpieczna, komfortowa i pełna niezapomnianych wrażeń. Portal smalltravel.pl,

Read More...

Czeskie atrakcje ukryte dla motocyklistów

Czeskie atrakcje ukryte dla motocyklistów to przewodnik, który zabierze Cię w podróż po nieodkrytych zakątkach Czech, idealnych dla miłośników

Read More...

Porady dla motocyklistów podróżujących do Czech

Podróżowanie motocyklem do Czech to niezapomniana przygoda, która oferuje mnóstwo atrakcji oraz wyjątkowych doświadczeń. Czechy, z ich malowniczymi krajobrazami,

Read More...

Masz coś do powiedzenia? Zrób to!:

Twój adres email nie będzie opublikowany

Mobile Sliding Menu