Jazda samochodem po Krecie

Kategoria wpisu: Kreta

Kreta jest piękna, rozległą wyspą i jeżeli tylko mamy możliwość powinniśmy zdecydować się na wynajem samochodu. Dlatego postaram się, podzielić się z Tobą moimi przemyśleniami i doświadczeniami wynikającymi z jazdy samochodem po Krecie.

Gdzie wynająć samochód?

Wypożyczalni samochodów na Krecie, jest naprawdę bardzo dużo. W każdym mieście znajdziemy przynajmniej kilka lub kilkanaście punktów, w których możemy wynająć samochód. Osobiście, niezależnie czy to Kreta czy Fuerteventura, zawsze pytam w recepcji hotelowej o wynajem samochodu. Takie podejście wymaga zazwyczaj minimum formalności, mam pewność – a przynajmniej tak myślę – że firma jest sprawdzona, a ewentualna różnica w cenie jest minimalna.

Co potrzeba aby wynająć samochód na Krecie?

Cała procedura wynajmu samochodu jest bardzo prosta. O wybranej przez Ciebie godzinie przyjeżdża do hotelu przedstawiciel firmy, spisuje Twoje dane z prawa jazdy, podpisujesz jedną kartę A4 z danymi technicznymi samochodu oraz umową i tyle. Czasem zdarzy się, że osoba, która wypożycza samochód, opowie Ci jeszcze gdzie warto pojechać i co zobaczyć. Jako ciekawostkę, mogę powiedzieć, że na Krecie spotkałem się, ze śmieszną sytuacją, w której pracownik zaprowadził mnie do samochodu i tłumaczył gdzie jest bak, gdzie się włącza światła itp. Być może wyglądałem na osobę, która potrzebuje takich informacji 😀

Jaki samochód wynająć?

Według mnie, najlepiej jest wynająć najtańszy samochód ;D I wynika to z kilku względów. Po pierwsze, jedziemy na wakacje, więc nie zamierzamy się z nikim ścigać więc można przez kilka dni mieć mniej koni pod maską. Po drugie wszystkie samochody są z tego, maksymalnie z zeszłego roku, więc i tak jeździ się nimi bardzo dobrze. Po trzecie regulamin wypożyczalni, jasno mówi, że możesz jeździć tylko po drogach asfaltowych, a z tym poradzi sobie każdy samochód. Po czwarte zaś, w przypadku jakiejś stłuczki lub uszkodzenia, naprawa tańszego samochodu będzie dużo mniej kosztować. Według mnie, wybór najtańszego samochodu ma same plusy, a często też zdarza się że otrzymujemy wyższej klasy auto, w cenie niższego. Czyli kolejny plus do listy!

Jak się jeździ po Krecie?

Po Krecie jeździ się ciężko – przynajmniej na początku. Przed Kretą, jeździłem po Niemczech, Holandii, Francji czy Hiszpanii, ale na Krecie potrzebowałem zrobić 200-300 kilometrów żeby się zaaklimatyzować. Pamiętaj, że większość dróg na Krecie jest wąska i kręta i średnia prędkość to 50-70 km/h. Na nietypowy klimat jazdy po Krecie, składa się kilka czynników.

Pierwszym z nich, są kręte, wąskie drogi, czasem biegnące po zboczu góry, a czasem przez środek małej miejscowości. Trzeba się do tego po prostu przyzwyczaić.

Drugim z czynników, jest sam styl jazdy Kreteńczyków. Kreteńczycy bardzo rzadko używają kierunkowskazów

To może Cię zainteresować!

Sekrety Mdiny: odkrywanie starożytnej stolicy Malty

Na mapie Malty, maleńkiej wyspy na Morzu Śródziemnym, Mdina, zwana także "Cichym Miastem", zajmuje wyjątkowe miejsce. Otoczona majestatycznymi murami,

Read More...

Plaża Risco del Paso – Fuerteventura

Jeżeli jesteś na Fuerteventurze, koniecznie musisz odwiedzić plaże Risco del Paso. Jest to ogromna, długa i szeroka plaża miesząca

Read More...

Jak wynająć samochód na Fuerteventurze

Fuerteventura to piękna, malownicza hiszpańska wyspa. Jednak, aby odkryć wszystkie jej uroki musimy wyposażyć się w jakiś środek transportu.

Read More...

Masz coś do powiedzenia? Zrób to!:

Twój adres email nie będzie opublikowany

Mobile Sliding Menu