Jak wynająć samochód na Fuerteventurze

Kategoria wpisu: Fuerteventura

Fuerteventura to piękna, malownicza hiszpańska wyspa. Jednak, aby odkryć wszystkie jej uroki musimy wyposażyć się w jakiś środek transportu. Wśród turystów można zobaczyć, że najpopularniejsze jest wynajęcie samochodu i właśnie o tym chciałbym dzisiaj Ci opowiedzieć. Zapraszam do lektury!

Czy warto wynajmować samochód na Fuerteventurze?

Według mnie jak najbardziej tak! Oczywiście, na wyspie działa komunikacja miejska, ale połączenia są dość rzadkie i stosunkowo drogie. Poza tym Fuerteventura jest tak piękna, że co chwilę ma się ochotę zatrzymywać, wysiadać i robić zdjęcia. Według mnie, nie warto odbierać sobie tej przyjemności i warto zainwestować te kilkadziesiąt euro na wypożyczenie samochodu.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Fuerteventurze?

Powiem Ci szczerze, że byłem w ogromnym szoku. My na Fuerteventurę pojechaliśmy z biurem podróży, więc w naszym hotelu codziennie był przedstawiciel firmy samochodowej, u którego wypożyczało się samochód i ten sposób również Wam polecam.

Aby wypożyczyć auto na Fuerteventurze, dosłownie wypełniamy jedną kartkę A4, płacimy około 30 – 40 € za dzień i to wszystko. Jedynym warunkiem jest oddanie zatankowanego do pełna samochodu, czyli oddanie samochodu w takim samym stanie jak go dostaliśmy.

Jaki samochód wypożyczyć?

To wbrew pozorom nie jest takie proste pytanie, ponieważ wybór jest dość spory. Zaczynając od małych miejskich samochodów pokroju volkswagena up, na BMW w cabrio kończąc. My wybraliśmy najtańsze auto miejskie z kilku powodów, oto one.

Na Fuerteventurze, słońce niesamowicie grzeje – my byliśmy w październiku, a temperatura w górach dochodziła do nawet do 40 stopni. Było to bardzo złudne, ponieważ wiał silny wiatr i nie czuło się tej temperatury. Dopiero wieczorem okazało się jak bardzo nas spaliło. Wobec tego cabrio nie byłoby najlepszym pomysłem.

Górskie drogi są dość wąskie, więc mniejszym samochodem dużo łatwiej będzie Ci po nich jeździć, jak również zatrzymywać się na poboczu, aby podziwiać widoki.

Drogi na Fuerteventurze są dość wąskie z licznymi ograniczeniami, więc biorąc sportowy wóz, raczej go nie wykorzystamy.

O czym trzeba pamiętać, a czego Ci nie powiedzą w przewodnikach?

Wypożyczenie samochodu na Fuerteventurze, wiąże się z pewnym ograniczeniem – wypożyczonym samochodem nie możesz jechać po drogach szutrowych. Jeżeli to zrobisz, musisz zapłacić 200€ bądź 300€ kary. Każdy samochód ma wbudowany GPS, więc ten fakt się nie ukryje. Oczywiście to nie przeszkadza, aby dojechać do niemial wszystkich atrakcji turystycznych. Wyjątek stanowi jedynie zachodnia strona wyspy, a konkretniej Faro de Punta Jandia oraz Faro Punta Pesebre. W te dwa punkty nie dojedziemy samochodem z wypożyczalni. Tak więc, jeżeli zależy nam na ich zobaczeniu, musimy zostawić samochód na parkingu w Morro Jable, a następnie:

  • wypożyczyć quada lub rower,
  • skorzystać z busików (12€ za bilet w jedną stronę)
  • pójść na nogach

Osobiście mieliśmy też lekkiego stresa jadać na Risco del Paso, ponieważ do tej malowniczej i dalej nieco dzikiej plaży prowadzi niemal pół kilometra szutrowej drogi – na szczęście obyło się bez żadnych mandatów!

Musisz też pamiętać, że większość miasteczek na Fuerteventurze jest naprawdę małych i nie wjedziesz do nich samochodem. Tak jest na przykład w przypadku najstarszej miejscowości na wyspie czyli Ajuy, w której znajduje się czarna plaża. Przed miejscowością znajduje się całkiem spory parking, na którym trzeba zostawić samochód, a następnie pieszo udać się już na plaże.

To może Cię zainteresować!

Jak przygotować się do motocyklowej wyprawy do Czech?

Planowanie motocyklowej wyprawy do Czech wymaga szczegółowego przygotowania, aby podróż była bezpieczna, komfortowa i pełna niezapomnianych wrażeń. Portal smalltravel.pl,

Read More...

Czeskie atrakcje ukryte dla motocyklistów

Czeskie atrakcje ukryte dla motocyklistów to przewodnik, który zabierze Cię w podróż po nieodkrytych zakątkach Czech, idealnych dla miłośników

Read More...

Porady dla motocyklistów podróżujących do Czech

Podróżowanie motocyklem do Czech to niezapomniana przygoda, która oferuje mnóstwo atrakcji oraz wyjątkowych doświadczeń. Czechy, z ich malowniczymi krajobrazami,

Read More...

Masz coś do powiedzenia? Zrób to!:

Twój adres email nie będzie opublikowany

Mobile Sliding Menu