Gdzie zaparkować w Paryżu

Kategoria wpisu: Paryż
Gdzie zaparkować w Paryżu

Jeżeli wybierasz się samochodem do Paryża, zapewne szukasz jakiegoś taniego lub niedrogiego parkingu. Jeżeli tak, to w tym artykule przeczytasz jak bezpiecznie zaparkować samochód w Paryżu.

Na samym początku odradzam Ci szukania miejsca na ślepo. Paryż jest ogromnym miastem (jest ponad dwa razy większy od Warszawy) z bardzo wąskimi starymi ulicami przez co zawsze jest zakorkowany. Zakorkowana jest obwodnica, zakorkowane jest centrum, zakorkowane jest wszystko więc przed wjazdem do Paryża upewnij się że masz w baku odpowiednią ilość paliwa, a Twoja chłodnica jest sprawna.

Darmowy parking w Paryżu

Jeżeli szukasz w Paryżu darmowego parkingu to niestety gorzko się rozczarujesz. Większość miejsc parkingowych jest płatna, ale to jest akurat nasz najmniejszy problem. W Paryżu, chyba w jako jedynym mieście w Europie samochody na parkingach się przepychają i jest to powszechnie akceptowalne. Co to oznacza? Jeżeli jakieś auto nie mieści się na miejscu to swoim zderzakiem lekko popycha sąsiadujące samochody żeby zrobić sobie miejsce. Takie widoki jak na zdjęciu poniżej są czymś powszechnym i jeżeli chcesz wyjechać samochodem musisz się po prostu rozepchać.

Kolejnym problemem z darmowym parkingiem gdzieś na uboczu jest chuligaństwo. Samochód na polskich blachach w dużym obcym mieście jest potencjalnym łupem dla złodzieja czy chuligana. Dodatkowo nasz samochód może spotkać coś naprawdę okropnego, popatrz na poniższe zdjęcia które przedstawiają popularny w Paryżu widok i zastanów się czy warto jest zaoszczędzić te kilkanaście euro dla czegoś takiego.

Mam nadzieję że powyższe przykłady przekonały Cię że nie warto na siłę szukać darmowego miejsca parkingowe w Paryżu, bo być może zaoszczędzimy kilkanaście euro, ale cały czas będziemy się zastanawiali czy z naszym autem wszystko w porządku czy może trzeba będzie wracać do Polski na stopa.

Skoro już wiemy że płatny parking jest dla nas wręcz koniecznością trzeba wybrać jakiś przyzwoity. W Paryżu istnieje bardzo wiele podziemnych parkingów które kosztują od 20 do 30 euro za dobę, są w pełni monitorowane, a jedyne wejście prowadzi koło budki strażnika. Sam korzystałem z takiego parkingu i muszę przyznać że jest on najlepszym rozwiązaniem. Wszystkie parkingi w Paryżu znajdziemy na tej stronie. W niższej części strony należy kliknąć na ikonę pojazdu którym się poruszamy i chwilę później zobaczymy wszystkie dostępne parkingi.

To może Cię zainteresować!

Pogoda na Fuerteventurze

Jeżeli wybierasz się na wakacje na Fuerteventurze, z pewnością ciekawi Cię jaka jest tam pogoda i czy jest to

Read More...

Plaża Risco del Paso – Fuerteventura

Jeżeli jesteś na Fuerteventurze, koniecznie musisz odwiedzić plaże Risco del Paso. Jest to ogromna, długa i szeroka plaża miesząca

Read More...

Jak wynająć samochód na Fuerteventurze

Fuerteventura to piękna, malownicza hiszpańska wyspa. Jednak, aby odkryć wszystkie jej uroki musimy wyposażyć się w jakiś środek transportu.

Read More...

One commentOn Gdzie zaparkować w Paryżu

Masz coś do powiedzenia? Zrób to!:

Twój adres email nie będzie opublikowany

Mobile Sliding Menu